SP Rzekuń
SP Rzekuń
STRONA GŁÓWNA ˇ ZDJĘCIA ˇ KONTAKT ˇ RODO
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
RODO
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

STATUT SZKOŁY

PZO

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

HYMN SZKOŁY

PLANY LEKCJI, DYŻURY

CEREMONIAŁ SZKOLNY

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

Image and video hosting by TinyPic
OGŁOSZENIE
Drodzy Rodzice

      W związku z wprowadzeniem przez MEN programu darmowych podręczników, w roku szkolnym 2018/19, program ten obejmie uczniów klas I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII.

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe uczniowie tych klas
otrzymają BEZPŁATNIE na początku września.
Wyjątek stanowią podręczniki i ćwiczenia do religii.

W tym przypadku koszt zakupu podręcznika i ćwiczenia do religii ponoszą RODZICE.
Image and video hosting by TinyPic

Dodane przez admin dnia 5 Czytań - Drukuj
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Image and video hosting by TinyPic

Dnia 22 czerwca 2018 r. zakończyliśmy rok szkolny i rozpoczęliśmy wakacje! Jest to ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają drugiej. W czasie akademii, na której gościliśmy ks. Proboszcza ppłk. Jana Mrowcę, Pana Stanisława Godzinę – Wójta Gminy Rzekuń, Pana Mariana Grzegorczyka – Dyrektora Zakładu Obsługi Gminy Rzekuń, Panią Izabelę Kiernozek – przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, Panią Katarzynę Sikorską – przyjaciela szkoły, Pani Dyrektor Magdalena Mieszkowska podsumowała wyniki całorocznej pracy i sporządziła bilans uczniowskich „zysków i strat”.

      Po części artystycznej, ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 82 Czytań - Drukuj
PIKNIK RODZINNY
Image and video hosting by TinyPic

      W słoneczne przedpołudnie na leśnej polanie w Kamiance miało miejsce IV Wielkie Spotkanie Przyjaciół Lasu i festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej szkoły, rodziców i nie tylko. Spotkanie otworzyła pani dyrektor, która powitała przybyłych gości, złożyła życzenia dzieciom i życzyła udanej zabawy. Leśna polana zamieniła się w pełną gwaru i wesołej zabawy w magiczną krainę.

W tym roku, tak jak i w poprzednich latach, organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Wszyscy mieli okazję do udziału w różnego rodzaju grach i zabawach.

Jako pierwsi porwali dzieci ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 45 Czytań - Drukuj
ŚWIĘTOPOLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI
Image and video hosting by TinyPic

      22 maja 2018 r., odbyły się już po raz piąty w naszej szkole obchody Święta Polskiej Niezapominajki. Pomysł zrodził się na antenie radiowej Jedynki podczas audycji Andrzeja Zalewskiego "Eko-Radio". Jest to święto leśników, przyrodników i wszystkich, którzy kochają las i polską przyrodę, a główny jej cel to promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Pamiętajmy – „aby dbać, trzeba pokochać, aby pokochać – trzeba poznać”. Ma również inny przekaz – to tak jak niezapominajka – symbol pamięci i miłości, ma zachować od ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 64 Czytań - Drukuj
PSZCZOŁY
Image and video hosting by TinyPic

      24 maja 2018r. odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne na temat „Co by było gdyby nie było pszczół?”, które przeprowadziła Pani Małgorzata Kołakowska z Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce. Uczniowie klas trzecich z wielki zainteresowaniem poznawali życie pszczół, tj.: cykl życiowy, hierarchię rodziny pszczelej oraz korzyści i zagrożenia pszczół we współczesnym świecie. Dowiedzieli się, że te pracowite owady zasługują na ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 36 Czytań - Drukuj
Historia w materiałach źródłowych zaklęta
Image and video hosting by TinyPic

      24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rzekuniu otwarto wystawę historyczno - archeologiczną zatytułowaną Historia w materiałach źródłowych zaklęta.

      Mieszkańcy gminy Rzekuń odpowiedzieli na apel nauczycieli Tomasza Grzegorczyka i Waldemara Cymesa przynosząc do szkoły liczne pamiątki po swoich bliższych i dalszych przodkach. Ilość zgromadzonych przedmiotów bardzo miło zaskoczyła organizatorów wystawy. Eksponaty, piętrząc się efektownie, wypełniły całe dość obszerne pomieszczenie w budynku Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

      Pamiątki bądź ich kopie pochodzą z wielu okresów zarówno archeologicznych, jak i historycznych. Wzbudzają zainteresowanie wśród uczniów oraz rodziców, chwilami intrygując swoim zagadkowym przeznaczeniem.

      Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wystawy.

      Gości chętnych do zwiedzania zapraszamy w dniach 4 i 5 czerwca 2018r. w godzinach od 15.30 do 17.00.

Serdecznie zapraszamy

zapraszamy do galerii

Dodane przez admin dnia 9 Czytań - Drukuj
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Image and video hosting by TinyPic


      W dniu 16.05.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy IV a pod kierownictwem p. Anny Otyś zaprezentowali krótki występ artystyczny, ukazujący korzyści płynące ze znajomości języków obcych w różnych sytuacjach.
      Podczas apelu nastąpiło także rozstrzygnięcie 2 konkursów zorganizowanych w naszej szkole. A był to: konkurs plastyczny dla klas I-III p.t„ Flagi Świata” oraz konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas IV-VI. Zwycięzcom gratulujemy:)
      Po apelu uczniowie mogli chwilę pobawić się w rytmach muzyki z całego świata.

Anna Otyś

zapraszamy do galerii

Dodane przez admin dnia 8 Czytań - Drukuj
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Image and video hosting by TinyPic


„Wolność zawsze jest wyzwaniem,
A władza jest wyzwaniem wolności.
Nie można jej sprawować inaczej
jak tylko służąc."

                         Jan Paweł II
      30 kwietnia 2018 r. śladami lat ubiegłych obchodziliśmy w naszej szkole 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczna akademia z tej okazji jest wpisana w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna, Wolność i Patriotyzm. Z tej okazji Pani Dyrektor Magdalena Eliza Mieszkowska w swym wystąpieniu przybliżyła zgromadzonym ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 79 Czytań - Drukuj
LAS PEŁEN ENERGII

      25 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły (klasy trzecie i siódme) wraz z wychowawcami wzięła udział w akcji sadzenia drzew w leśnictwie Borawe. Jej celem było poszerzenie świadomości ekologicznej młodych przyrodników, uwrażliwienie na piękno natury, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę lasu.

      Akcja została zorganizowana w ramach porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy Nadleśnictwem Ostrołęka a PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna i wpisuje się w ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 111 Czytań - Drukuj
DZIEŃ ZIEMI 2018
Image and video hosting by TinyPic

      W ramach Światowego Dnia Ziemi 23 kwietnia 2018 roku, który przebiegał w tym roku pod hasłem "End Plastic Pollution" i dotyczył walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami, w Szkole Podstawowej w Rzekuniu odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Las bliżej nas”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I - III ze szkół podstawowych z terenu gminy Rzekuń.
      W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 15 uczniów z pięciu szkół: SP Borawe, SP Dzbenin, SP Laskowiec, SP Ołdaki, SP Rzekuń.
      Celem konkursu było rozwijanie szacunku dla przyrody i ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 100 Czytań - Drukuj
WYSTAWA PLANSZOWA
Image and video hosting by TinyPic

      W naszej szkole przez tydzień mogliśmy podziwiać wystawę planszową pt. „ Powiat ostrołęcki w walce z dwoma okupantami”. Osią narracyjną wystawy jest historia walk zbrojnych i konspiracji niepodległościowej skierowanych przeciwko okupantowi niemieckiemu oraz sowieckiemu, a następnie władzy komunistycznej w latach 1939-1953. Jako daty graniczne przyjęte zostały: wybuch II wojny światowej (1 września 1939) oraz 11 listopada 1953 r., kiedy w Dudach Puszczańskich zginęli ostatni ...


Dodane przez admin dnia Czytaj więcej ˇ 71 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Librus
Image and video hosting by TinyPic
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu