SP Rzekuń

STRONA GŁÓWNA - ZDJĘCIA - KONTAKT - RODO
Search   
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

STATUT SZKOŁY

PZO

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI ul. Szkolna 1

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI ul. Nowa

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

PLAN DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO PROFILAKTYCZNYCH

HYMN SZKOŁY

REGULAMIN DE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

REGULAMIN DYŻURÓW

CEREMONIAŁ SZKOLNY

CHOROBA ZAKAŹNA - PROCEDURA

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

RODZINNE KOLĘDOWANIE

Czas świąteczny to czas kolędowania. Bardzo lubimy śpiewać kolędy, to jedna z najmilszych świątecznych tradycji. Kolędy nas wzruszają, przypominają nam dzieciństwo. Dlatego też w naszej szkole już po raz drugi zebraliśmy się na Rodzinne Kolędowanie połączone z Dniem Babci i Dziadka. 17 stycznia 2020 r. uczniowie klas I - III, rodzice, babcie, dziadkowie, nauczyciele oraz dyrektor szkoły spotkali się na hali sportowej na tej pięknej uroczystości.

Uczniowie klasy III a pod bacznym okiem ...

 Dodane przez admin dnia ˇ Czytaj więcej ˇ 114 Czytań Drukuj
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

10 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej, który był skierowany do uczniów klas I-III. W przeglądzie wzięło udział 15 uczestników. Organizatorem konkursu była p. Milena Ogonowska. Uczniowie wykonywali utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Były to kolędy i piosenki świąteczne. Wśród nich znalazły się, między innymi: kolęda „Silent Night”oraz znane piosenki:, np. „Jingle Bells”, „We wish you a Merry Christmas”, „Last Christmas”, „Let is snow” i inne.

Występy młodych artystów oceniało jury w składzie:
- p. Joanna Zielińska, właścicielka Szkoły Języka Angielskiego YES,
- p. Maja Ferenc, Przewodnicząca Rady Rodziców,
- p. Wojciech Dudkowski, nauczyciel i muzyk, autor tekstów i muzyki.

Jurorzy oceniali ...

 Dodane przez admin dnia ˇ Czytaj więcej ˇ 117 Czytań Drukuj
eTwinning

W grudniu 2019 roku nauczyciel, Waldemar Cymes, nawiązał współpracę online z kilkoma szkołami w Turcji, Macedonii Północnej, Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii.

Szkoła Podstawowa w Rzekuniu wraz z wybranymi z tych państw szkołami jest w trakcie realizacji dwóch projektów:

Do you cook with me?” - który polega na wymianie doświadczeń kulinarnych, wspólnym gotowaniu wybranych posiłków, tworzeniu dramy na temat historii konkretnych dań, stworzeniu fotoalbumów oraz popularyzacji zdrowego stylu życia, jak i przygotowania wspólnego e-booka zawierającego popularne przepisy, zdjęcia i historie dotyczące wybranych potraw z terenu współpracujących państw.

Our Unesco site map”; - polega na stworzeniu wirtualnej mapy miejsc światowego dziedzictwa Unesco w krajach współpracujących, poszerzonej o historię, anegdoty i ciekawostki miejsc naniesionych na mapę. Projekt ten popularyzuje historyczne i artystyczne dziedzictwo krajów oraz rozwój umiejętności informatycznych.

Projekty realizowane są przez grupę chętnych uczniów z naszej szkoły. Językiem komunikacji międzynarodowej pomiędzy dziećmi jest język angielski.
Zakończenie projektów zaplanowane jest na czerwiec 2020 roku.

Jest to pierwsza tego rodzaju współpraca podjęta na terenie Gminy Rzekuń i nowe doświadczenia zarówno pana Waldemara Cymes jak i uczniów biorących w nich udział. Dlatego z ciekawością będziemy przyglądać się ich pionierskim działaniom, a efektami tej międzynarodowej współpracy podzielimy się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

 Dodane przez admin dnia ˇ 62 Czytań Drukuj
JASEŁKA 2019
Grafika na www.ifotos.pl

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły szkołę przygotowane przez uczniów klas 8 jasełka. Zostały one wystawione 19 grudnia 2019 roku. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Uczniowie i nauczyciele nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor złożyła wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.

 Dodane przez admin dnia ˇ 56 Czytań Drukuj
SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
Grafika na www.ifotos.pl

12 grudnia gościliśmy w naszej szkole leśnika pana Damiana Piekarskiego z Nadleśnictwa Ostrołęka. Podczas spotkania z uczniami klas I – III nasz gość przybliżył dzieciom bardzo aktualną jak na tę porę roku tematykę. Dotyczyła ona sposobów przygotowania się zwierząt do zimy.

Uczniowie dowiedzieli się, że większość ptaków z nastaniem chłodów odlatuje do ciepłych krajów z łatwiej dostępnym pokarmem. Kaczki krzyżówki i sójki odlatują na tereny cieplejsze. Płazy i gady zakopują się ...

 Dodane przez admin dnia ˇ Czytaj więcej ˇ 89 Czytań Drukuj
MIKOŁAJKI 2019 - TORUŃ AKTYWNIE
Grafika na www.ifotos.pl


Każdy kto był w Toruniu powie, że jest piękny, a największe w Europie Muzeum Toruńskiego Piernika to miejsce, w którym historia ma smak i zapach.

To tu, 6 grudnia 2019r. uczniowie klas IIIa i IIIb odbyli podróż do krainy zmysłów, tutaj również mogli wypiec własny piernik dekoracyjny, który stał się najpiękniejszą pamiątką z wizyty w tym mieście.

Wizyta w Domu Legend Toruńskich to kolejny punkt programu i kolejne niezwykłe miejsce - połączenie muzeum i teatru. Autorski scenariusz interaktywnego spektaklu pozwolił nam ...

 Dodane przez admin dnia ˇ Czytaj więcej ˇ 119 Czytań Drukuj
WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Grafika na www.ifotos.pl


Piątek trzynastego, ciemne chmury, zimny wiatr i padający od rana deszcz – to początek bardzo udanego dnia naszych pierwszoklasistów.

Zatroskani rodzice zostali pod szkołą a dzielne dzieciaki w dobrych nastrojach, wyruszyły do Mazurskiej Wioski Świętego Mikołaja.

Na dobry początek każdy uczestnik wyprawy otrzymał czapeczkę mikołajową i dobry humor od pilota wycieczki. I chociaż każdy trochę inaczej wyobrażał sobie miejsce do którego jechał, to ...

 Dodane przez admin dnia ˇ Czytaj więcej ˇ 136 Czytań Drukuj
Gwiazdkowy Anioł – płomyk dobroci
Grafika na www.ifotos.pl

    13 grudnia 2019r. w sali kameralnej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom IX edycji konkursu twórczego ,,Gwiazdkowy Anioł – płomyk dobroci”, którego organizatorem była Kultownia, filia Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach twórczych: plastycznej i poetyckiej. Adresatami konkursu byli: w kategorii plastycznej dzieci od 7 lat, młodzież oraz dorośli, w kategorii poetyckiej młodzież od 14 roku życia i dorośli zamieszkujący na terenie miasta Ostrołęka i powiatu ostrołęckiego.

Uczennica naszej szkoły Zuzanna Kosiorek z klasy III B, zdobyła I miejsce za pracę plastyczną w postaci lampionu, której motywem przewodnim było hasło konkursu ,,Płomyk dobroci”. Gratulujemy Zuzannie.

Alina Czartoryska

 Dodane przez admin dnia ˇ 81 Czytań Drukuj
SZCHLACHETNA PACZKA - FINAŁ

    Finał Szlachetnej Paczki 2019 za nami! W tym roku już po raz piąty pomogliśmy rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Trafiła ona do matki samotnie wychowującej niepełnosprawnego 12-letniego syna. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: nauczycieli, rodziców i uczniów mogliśmy spełnić marzenia mamy o podstawowych rzeczach dla swojego dziecka. Z zebranych środków zakupiliśmy kurtki, obuwie, odzież, kosmetyki i wiele innych niezbędnych w życiu codziennym przedmiotów. Za pomoc wszelkiego rodzaju bardzo serdecznie dziękujemy!

 Dodane przez admin dnia ˇ 64 Czytań Drukuj
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego
Grafika na www.ifotos.pl

    Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego za rok 2018/2019 odbyło się w piątek 29 listopada w Kadzidle.

Podsumowanie zorganizował Szkolny Związek Sportowy, który zajmuje się koordynacją współzawodnictwa szkół. Gości witał Henryk Trzeciak, wiceprzewodniczący Powiatowego Grodzko-Ziemskiego SZS w Ostrołęce.

- Dzisiaj chcemy nagrodzić i wyróżnić najlepszych, którzy reprezentują nasz powiat w dziedzinie sportu – mówił.

Świetnych wyników sportowych pogratulował uczniom także ...

 Dodane przez admin dnia ˇ Czytaj więcej ˇ 130 Czytań Drukuj
Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
Grafika na www.ifotos.pl

W Szkole Podstawowej w Łysych dnia 13.12.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców kat. młodzież. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce.

W zmaganiach rywalizowało 9 szkół podstawowych z powiatu ostrołęckiego: Łyse, Rzekuń, Baranowo, Czerwin, Myszyniec, Kadzidło, Nasiadki, Lelis oraz Lipniki.

Drużyny podzielono na trzy grupy. Grupa pierwsza: SP Łyse, SP Lipniki, SP Czerwin; druga grupa: SP Kadzidło SP Myszyniec, SP Nasiadki; grupa trzecia: SP Rzekuń, SP Baranowo, SP Lelis. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup: SP Rzekuń, SP Łyse, SP Myszyniec. Nasza drużyna nie miała ...

 Dodane przez admin dnia ˇ Czytaj więcej ˇ 130 Czytań Drukuj
Strona 4 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Librus
Grafika na www.ifotos.pl
SZKOŁA PAMIĘTA
Grafika na www.ifotos.pl
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu